Hakkımızda

İşlev, ses, kalite ve tasarım

Varolma hakkı

Günümüzde ses piyasası hemen hemen hepsi birbirine benzeyen marka ve modellerle dolu. 2015 yılında, Defunc’ı kurduğumuzda, kendi iyiliği için yaşayan bir işletme kurmak istemedik. Bu yüzden, kendimize bir ültimatom verdik: Eğer üç saat içerisinde başka bir kulaklık şirketi kurmak için bir gerekçe ve fikir bulamazsak, bunu yapmaya değmezdi. Existensberättigande “varolma hakkı” anlamına gelen, İsveççe’de büyük bir kelimedir. Defunc, anlamlı olmak için kendi var olma hakkını yaratmalıydı. Ve o günden itibaren Defunc, her bir ses kategorisi için pazara bir yenilik getirmek için çalıştı.

Design & Function = Defunc

İsmimiz, tasarım anlamına gelen “Design” ve işlev anlamına gelen “Function” kelimelerinin birleşiminden meydana gelir. Biz tüketiciye daha yalın bir deneyim sunmak için buradayız. Kulak üstü ve kulak içi kulaklıklar pazarında halihazırda çok fazla seçenek olduğunu düşünüyoruz. Büyük kulaklık şirketleri, diğer firmalara ayak uydurabilmek ve görünürde çok fazla model ile daha fazla seçenek olması için, her yıl sayısız yeni model tasarlamakta zorlanırken, biz seçenekleri basit tutmayı hedefliyoruz.

Tüm bu modeller gerçekten hayatımızı daha iyi hale getirmek için mi oradalar? Diğer kulaklık alternatifleri kesinlikle işleri kolaylaştırmıyor ama bizimkiler kolaylaştırıyor. Pek çoğu, modellerinde modayı ve geçici hevesleri temel alırken, biz tamamen günlük ihtiyaçlarınızı temel alan dört basit kategori yarattık.

Günümüzde, hemen hemen herkes, müzik dinlemek için, telefonda konuşmak ya da gürültü önleme teknolojisiyle istenmeyen sesleri engellemek için, evde, işte ve hareket halindeyken her gün kulak üstü ya da kulak içi kulaklık kullanıyor. Ancak, çoğu insan kendisi için en uygun modeli bulamıyor. Bu durumun, pazarda çok fazla seçenek bulunması nedeniyle oluştuğunu düşünüyoruz.

Diğer şirketlerden farklı olarak, seni ikna etmek için kaynaklarımızı gösterişli pazarlama faaliyetlerine harcamayı tercih etmiyoruz. Bunun yerine, sadece kendine bir soru sormanı istiyoruz: neye ihtiyacım var? Bu soruyu cevaplamana yardımcı olmak için, kulaklık önerilerimizi nasıl kullanıldıklarına göre dört kategoriye ayırdık. Music, Talk, Hybrid ve Sport modelleri arasından bir seçim yapmak, senin için en önemli olanın ne olduğunu hızlı ve etkili bir şekilde belirlemeni sağlar. Fiyat yelpazemiz, bir servete mal olmayan yüksek kaliteli ürünlerle daha fazla esneklik sunar. Bir diğer artımız da seçim netliği. Çünkü piyasadaki tüm karmaşayı gözden geçiriyor, senin için eliyoruz.

Defunc | What we're about